Apie mus

 

 

Augalai – neatsiejama žmogaus gyvenimo dalis, vienus naudojame maistui, iš kitų gaminame buičiai reikalingus daiktus, o kai kurias naudojame įvairiems negalavimams palengvinti .

Šiuolaikinis visada ir visur skubantis žmogus pamiršo augalų naudą savo organizmui. Jaunoji visuomenės dalis laiką leidžiantis prie išmaniųjų įrenginių visai nebepažįsta augalų. Matydami visame tame prasmę ir naudą išsikėlėme sau tikslą . Supažindinti visuomenę su vertingųjų augalų savybių  turinčiais augalais, skatinti tvarų vartojimą .

2023 m . vasara, kai dauguma žmonių atostogauja ir džiaugiasi saulės spinduliais darbštieji visuomeninės organizacijos “ Akmenės jaunimas” nariai ne tik rinko žydinčius ir kvepiančius  vaistinguosius augalus, bet ir įgyvendino edukacinį projektą  ‘’Gamtos dovanos – geros savijautos palaikymui ‘’ .

Nacionalinė mokėjimo agentūra prie žemės ūkio ministerijos patvirtino pateiktą paraišką paramai gauti pagal Akmenės rajono vietos veiklos grupės, vietos plėtros strategijos prioriteto Nr.3  ‘’ Kaimo gyventojų aktyvinimas ‘’ VPS priemonę  ‘’ Kaimo gyventojų švietimas ‘’ Nr.LEADER – 19.2 – SAVA -8 . Ir skyrė 4056 Eur paramos su projekto įgyvendinimu susijusioms išlaidoms padengti. VO  “Akmenės jaunimas” prie projekto prisidėjo 213,85 Eur. nuosavomis piniginėmis  lėšomis .

Sklandžiam projekto įgyvendinimui iš paramos lėšų buvo išnuomota palapinė apsisaugojimui  nuo lietaus, stalai ir lentynos, edukaciniams užsiėmimams vesti. 15 vnt sėdmaišių patogiai arbatos degustacijai. Projekto veiklose sudalyvavo 181 dalyviai iš Akmenės rajono ,iš kurių 78 dalyviai vaikai ir jaunimas patiriantis socialinę atskirtį. Projektas buvo vykdomas Akmenės rajono miestuose ir miesteliuose jų vasaros švenčių metu. Užsiėmimuose sudalyvavę  gyventojai susipažino su vaistiniais ir aromatiniais augalais, išmoko juos pažinti, sužinojo, kaip tinkamai namų sąlygomis juos pasiruošti, ir kaip teisingai vartoti.

Tikime, kad mūsų perduotos žinios bus naudojamos kasdienėje žmonių buityje, ir prisidės prie sveikesnio gyvenimo būdo su augalais iš gamtos. Linkime kiekvienam atrasti šalia augančius , žydinčius ir kvepiančius augalus.

 

 

Shopping Cart